Spoločnosť Kovac Services poskytuje komplexnú ponuku školení určených pre všetky typy účastníkov klinického skúšania. Vyše 18-ročné praktické skúsenosti, publikačná činnosť a medzinárodné školenia vytvárajú základ na prípravu odborných školení zameraných na prax klinického skúšania. Súčasťou školení sú praktické vzdelávacie brožúry obsahujúce tematické texty a prezentácie. Radi sa s vami stretneme a pripravíme pre vás individuálnu ponuku vzdelávania. Od roku 2013 sme pre vás pripravili viac ako 50 školení v oblasti klinického skúšania na ktorých sa účastnilo viac ako 500 účastníkov.Kurzy sú pripravené pre pre malé skupiny (maximálne 10 účastníkov), tak aby sme dokázali udržať vzdelávaco-diskusný rámec. Príďte a zažite to, čo vám online školenie nedá. Naše kurzy Informujú, Vzdelávajú a Bavia.

 


Spoločnosť Kovac services prináša odbornej a laickej verejnosti unikátnu zbierku publikácií venujúcu sa klinickému skúšaniu. Nepretržite aktualizované brožúry do vrecka sa vďaka svojmu komplexnému prístupu a praktickosti stali prirodzenou súčasťou práce účastníkov klinického skúšania. Spoločnosť nezabúda ani na pacientov. Pripravila pre nich voľne stiahnuteľnú brožúru obsahujúcu všetky informácie o zapojení pacienta do klinického skúšania. Všetky brožúry posielame na základe objednávky na dobierku do 5 pracovných dní.

Zadávateľom klinického skúšania ponúka spoločnosť Kovac Services viaceré možnosti osobnej spolupráce.

Centrám a skúšajúcemu klinického skúšania radi pomôžeme s vypracovaním písomných štandardov pre Správne vedenie klinického skúšania na centre.

Poskytujeme mailové, telefonické a osobné konzultácie. Rozsah a forma konzultácií je zadefinovaná vzájomnou dohodou alebo zmluvou. Bližšie informácie o možnostiach konkrétnej spolupráce vám radi poskytneme na osobnom stretnutí.

Mgr. Katarína Kováčová, MRQA

Školiteľka

Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu UK v Bratislave, v oblasti klinického skúšania pôsobí od roku 1999. Má mnohoročné skúsenosti na rôznych pozíciách v rámci klinického skúšania. Pracovala ako CRA, CRA Lead, Country expert, Clinical services manager pre Európu Áziu a Pacific, kde medzi jej povinnosťami boli aj školenia pracovníkov pre potreby klinického skúšania na základe medzinárodne platných noriem. Absolvovala viacero medzinárodných školení pre potreby klinického skúšania. Je členkou medzinárodnej organizácie The RQA.

PharmDr. Anna Oleárová, PhD., MPH ,

Absolventka Univerzity Komenského v Bratislave, Farmaceutickej fakulty (2003)

V roku 2007 získala špecializáciu v odbore lekárenstvo a  certifikát v odbore farmakoekonomika (SZU), v roku 2009 obhájila dizertačnú prácu v odbore sociálna farmácia – lekárenstvo (FaF UK), a v roku 2012 získala špecializáciu odborník na riadenie vo verejnom zdravotníctve (Master of Public Health, SZU). Ako odborná asistentka pôsobí na Katedre organizácie a riadenia farmácie FaF UK. Odborne a vedecky sa venuje problematike zdravotníckej psychológie, komunikácie a etiky, lekárenstva a klinických aspektov poskytovania lekárenskej a farmaceutickej starostlivosti, tiež problematike sociálnej farmácie, farmakoekonomiky, verejného zdravotníctva. Prednáša a publikuje vedecké a odborné príspevky na domácich i zahraničných konferenciách a v časopisoch. Je fakultnou koordinátorkou špecializačného štúdia farmaceutov v odbore lekárenstvo na FaF UK. V rámci prípravy na získanie špecializácie z klinickej farmácie pôsobí aj ako klinická farmaceutka na Oddelení klinickej farmakológie Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov.  Je členkou Subkomisie pre generické lieky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, členkou Etickej komisie Univerzitnej nemocnice v Bratislave a tajomníčkou Etickej komisie pre biomedicínsky výskum FaF UK. Má niekoľkoročné skúsenosti a odbornú lekárenskú prax vo verejnej lekárni. Je členkou výboru Slovenskej farmaceutickej spoločnosti SLS a viacerých odborných spoločností.

JUDr. Ivan Humeník, PhD.,

Advokát špecializujúci sa na medicínske a farmaceutické právo

Pôsobí ako partner v advokátskej kancelárii h&h PARTNERS, lektor právneho vzdelávania a riaditeľ Komory pre medicínske právo – MEDIUS. Človek, ktorého zaujíma “človečina” v zákutiach vzťahov vznikajúcich v prostredí zdravotníctva.

 

 

 • MUDr. I. Polák, Mgr. M. Okrafo-Smart, Ing. S. Vavrušová, V. Richtarčíková, INC Research / InVentiv Health, Start -up & Regulatory Group: Ďakujeme za excelentné a vysoko profesionálne školenie, ktoré poskytlo ucelený prehľad o aktuálnej slovenskej legislatíve, týkajúcej sa klinického skúšania liečiv, ako aj praktické zhrnutie zásadných princípov vyplývajúcich z EU legislatívy a medzinárodných pravidiel ICH GCP, so zameraním na “start-up & maintenance”  klinického skušania liečiv. Oceňujeme kolekciu vašich odborných publikácií a príručiek týkajúcich sa klinického skušania, ktoré ponúkajú účastníkom vašich školení, ako aj odbornej verejnosti, jedinečnú príležitosť získať na aktualizovanej báze systematizované informácie, týkajuce sa jednotlivých aspektov klinického skušania, a môžu tak poslúžiť ako veľmi uzitočné pomôcky pre prax. Rovnako zaujimavá a podnetná bola diskusia, a zaujali nás aktuálne dostupné informácie týkajúce sa pripravovanej novelizácie zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach, ako aj informácie o stave pripomienkového konania.
 • Erika Gyorgyova, study coordinator Medical group Košice: Skvelé, profesionálne, objektívne, zrozumiteľné… ďakujem pekne, 🙂
 • Mudr. Oľga Beňušová, Interná a diabetologická ambulancia Štúrovo: Poskytnutie množstva užitočných praktických rád, zrozumiteľný výklad legislatívy.
 • Monika Koóšová, CRA SCOPE Rimavská Sobota
  Váš tréning, bol kratívny, prínosný, som Vám veľmi vďačná že ste my vysvetlili a hlavne jedoznačne zodpovedali na moje konkrétne otázky, hlavne co sa týka Slovenskej legislatívy!! Teším sa na dalšie stretnutie.
 • MUDr. L. Višnovská, Reumatologická ambulancia, Spišská Nová Ves
  Pozdravujem Vas,
  Chcem sa podakovat za vynikajuce skolenie pod nazvom Spravna klinicka prax pre skusajucich, ktore sme ja a moja sestricka p. Gregorikova Janka absolvovali dna 31.11.2012 v Bratislave v hoteli Chopin. Musim povedat, ze to bolo pre nas nieco uplne nove a ine a hlavne ze sa tym pred nami otvaraju nove dvere do oblasti mediciny klinickeho skusania. Boli sme oboznameni s etickymi principmi, zasadami spravnej klinickej praxe pri klinickom skusani aj o zakonoch s tym spojenymi, Skolenie sa nam velmi pacilo, co sa tyka odbornej stranky pod vedenim Mgr.Kovacovej K. – odborny pristup, informacie, priebeh, interaktivne diskusie, rady a tipy pri klinickom skusani, aj co sa tyka organizacie a vyberu miesta skolenia, ktore bolo velmi dobre a prijemne. Tieto poznatky budu pre nas velmi prinosne v praxi, co si velmi cenime. Taketo skolenie mozme vrelo doporucit vsetkym,ktori klinicke skusanie zacinaju, alebo uz robia.
  S pozdravom